Moodul 2 – Maniküüri baaskoolitus (KÕ 32 ak, IÕ 20 ak), 350 EUR
Õpiväljund: 2. Moodul:
- · Teab erinevaid töötamise vorme ning teenuste pakkumisel Tarbijakaitseseadusest tulenevaid nõudeid.
- · Teab ilu- ja isikuteenuste osutamisele kehtestatud tervisekaitsenõudeid, oskab järgida töökeskkonnas esinevaid ohutegureid ja tunneb isikukaitsevahendeid.
- · Teab ilusalongis nakkushaiguste põhjustajaid ja levikut ning leviku vältimise peamisi meetodeid.
- · Tunneb nii sõnalisi- kui mittesõnalisi kommunikatsioonireegleid, teab põhilisi käitumis- ja teenindamisreegleid nii tavakliendi kui erivajadusega kliendi teenindamisel.
- · Tunneb nahaehitust ja küüneanatoomiat ning olulisemaid küüntel esinevaid probleeme/haigusi.
- · Tunneb enam levinud nahahaiguseid.
- · Oskab ohutult töötada keemiliste ainetega, teab erialast terminoloogiat,
- järgib hügieeninõudeid
- kasutab ergonoomilisi töövõtteid.
- hooldab käed ja küüned kasutades SPA maniküüri.
- lakib naturaalse küüned kasutades alus-, värvi-, pealislakki.
- katab naturaalsed küüned vastava geeli või geellakiga.
- oskab eemaldada küüntelt geeli ohutult.
- tunneb tehnoloogias kasutatavaid materjale ja kasutab neid keskkonnasõbralikult.
- puhastab oma töövahendid, instrumendid, tooted ja töölaua vastavalt hügieeniplaanile.
Sihtgrupp: Küünetehniku erialal töötada soovivad täiskasvanud ja töötavad küünetehnikud, kes soovivad oma teadmisi täiendada.
Õppe alustamise tingimused: Õppija vanus vähemalt 16 aastat.
Õppekeskkond: Küünetehnikuks õppimine toimub kaasaegselt sisustatud õppeklassis, kuhu on loodud 2 küünetehniku töökohta. Lauad on varustatud küünetehniku tööks vajalike elektriliste seadmetega, laudadel asetsevad kohtventilatsiooniga tolmukogujad, elektriviilid ja UV/LED lambid. Õppeklassis on tahvel. Ruumid vastavad kehtivatele tervisekaitsenõuetele.
Õppematerjalide loend: Koolitaja jaotusmaterjal ja koolitaja poolt koostatud õppematerjal.
Õppesisu: õpilane teeb oma õppe käigus 4 klassikalist maniküüri, 3 geellakiga maniküüri ja 3 geelküünte paigaldust. Selle käigus õpib õpilane kasutama erinevaid materjale ja tehnoloogiaid, aparaadi kasutamist ja klienditeenindamist. Õpilasel on kohustus ka kodutööna iseseisvalt teha vähemalt 3 klienti.
Hindamismeetodid ja hindamiskriteeriumid: Hindamismeetodina kasutatakse kirjalikku testi ( 30 küsimust) ning praktilist tööd (paigaldus või hooldus)
Hindamiskriteeriumiks on, et õpilane vastab vähemalt 70% kirjalikust testis olevatest küsimustest õigesti. Praktiline töö tuleb sooritada modellile pärast mida saab õpilane koolitaja poolt hinnangu, kas vajalikud teadmised ja oskused iseseisvaks tööks on omandatud.
Koolitaja ja kvalifikatsioon: Maria Ollino, Tartu Ülikooli majandusteaduskonna bakalaureuseõpe, majandusteaduses, töötanud küünetehnikuna aastast 2005, koolitajana aastast 2012. Omab salongi aastast 2012. Olnud Kutsekoja hindamiskomisjoni liige. Lähemalt koolitaja CV-ga saad tutvuda personali alt.
Registreerimiseks kirjuta: koolitus@5viili.ee